تبلیغات
املاک من و تو - بازسازی ویلا در شهرک دریاکنار و خزرشهر + رزومه کاری
املاک من و تو
خرید و فروش ویلا در شرک دریا کنار و خزرشهر


روش برآورد هزینه برای بازسازی یک ویلا یا آپارتمان مسکونی

یکی از سوالاتی که ذهن اکثر کسانی که قصد بازسازی منزل یا محل کارشان را دارند اشغال کرده ، براورد هزینه یا بودجه لازم برای این کار است.
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که موارد بسیار زیادی بر این امر تاثیر گذار خواهند بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

1.jpg

این روزها بین برخی پیمانکاران ، قیمت دادن یا اعلام هزینه بازسازی بر اساس متراژ رایج شده است که روشی غیر اصولی یا به عبارتی من در اوردی است . البته لازم به ذکر است اعلام قیمت بر اساس متراژ اگر پس از محاسبات دقیق و براورد مهندسی باشد صحیح بوده و ایرادی به آن وارد نیست. بهتر است با ذکر مثالی به توضیح آن بپردازیم:
مثلا اینکه طی تماس تلفنی از سمت کارفرما ( مالک ویلا ) با پیمانکار بازسازی ویلا و صرفا با اعلام متراژ از سوی مالک ( مثلا 100 متر ) و پیمانکار قیمتی بر اساس هر متر مربع اعلام کند ( مثلا متری 500 هزار تومان و مجموعا 50.000.000 تومان ) روشی غیر اصولی و معمولا به ضرر کارفرما خواهد بود . چرا که اعلام قیمت بازسازی بدون اطلاع دقیق از شرایط کار ، میزان فرسودگی و خرابی ساختمان و ...  و در کنار اینها  عدم اطلاع از نظر و سلیقه کارفرما   ، معمولا با توقف کار در حین پروژه و تقاضای پیمانکار برای افزایش دستمزد  به علت سختی کار یا امثالهم همراه خواهد بود و معمولا کارفرما جهت جلوگیری از توقف کاربازسازی  و اتلاف وقت مجبور به قبول آن می گردد و یا در خوش بینانه ترین حالت مجبور به فسخ قرارداد با پیمانکار اولیه و عقد قرارداد با فرد دیگری برای ادامه پروژه بازسازی میشود.

3.jpg

اما قبل از تماس با ما موارد زیر را حتما در نظر بگیرید و به آنها فکر کنید:

1- هدف شما از این تغییرات یا بازسازی چیست؟ تعمیرات اساسی تاسیسات  اعم از لوله کشی آب و شوفاژ  و سیم کشی هم در نظر دارید یا فقط تزیینات و دکوراسیون مد نظر شماست؟
یا به عبارتی دیگر هدف شما فقط تغییر ظواهر است یا تعمیرات سازه ای هم جزئی از این بازسازی است؟
2- چه بخش هایی از آپارتمانتان را میخواهید تغییر دهید؟ سرویس ها ؟ اتاق خواب ها؟ آشپزخانه؟ سالن نشیمن و پذیرایی ....؟
3- آیا کابینت آشپزخانه ، کمد دیواری ها ، درب اتاق ها و کمد ها و درب ورودی  و پنجره ها تعویض میگردد؟
4- آیا پوشش کف آپارتمان اعم از اتاق ها و سالن و ... تعویض میگردد؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، نوع آن چه خواهد بود؟ سنگ ، کاشی ، لمینت یا...؟
5 - چه پوششی برای دیوارها در نظر دارید؟ رنگ ؟ کاغذ دیواری یا...؟
6- سقف کاذب ( کناف کاری )  و اجرای نورپردازی  آن از موارد تاثیر گذار هستند. آیا این مورد در لیست شما قرار دارد؟
7 - کدام یک از اقلام و وسایل بخشهای مختلف ساختمان شما تعویض میگردد؟ سینک و گاز و هود و شیرآلات و کلید و پریز و دستگیره ها و .... همه جز این موارد به حساب می آیند.
8 - تهیه ، تدارک ، خرید و حمل اجناس و مصالح فوق به عهده شماست یا ما؟
9-  تمامی مصالح ، متریال و اقلامی که در بالا به آن اشاره شد دارای تنوع جنس ، شکل ، برند ، رنگ و قیمت بسیار گسترده است و یکی از تاثیرگذارترین آیتم ها بر هزینه بازسازی می باشد.پس از تماس کارفرمایان گرامی با ما برای درخواست بازسازی پروژه خود  ، قراری جهت بازدید حضوری ، اندازه گیری اولیه و برخی پرسش و پاسخ ها با کافرمای محترم جهت اطلاع از پاسخ سوالاتی که در بالا مطرح شد و اطلاع از سلیقه و بودجه مشتری گذاشته خواهد شد. لازم به ذکر است این بازدید و مشاوره رایگان بوده و فارق از تصمیم های آتی کارفرما انجام خواهد شد.

4.jpg

بعد از آن تیم مهندسی ما به بررسی پروژه شما خواهد پرداخت و در صورت تمایل مشتری ، مجددا به محل پروژه مراجعه نموده و توضیحات تکمیلی در خصوص جزئیات مراحل بازسازی به کارفرمای محترم ارائه خواهیم کرد. ضمنا تیم ما آمادگی ارائه مشاوره در زمینه تامین اقلام مورد نیاز آشپزخانه و سرویس ها و اتاق ها با نالترین قیمت ها را دارد و در صورت تمایل مشتری اماده خدمتگزاری می باشد .

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ